Zmieniamy się dla Ciebie

Wiemy jak ważne dla wielu z Was jest dbanie o środowisko. Nam również na tym zależy, dlatego robimy co w naszej mocy, aby jak najszybciej wprowadzić możliwość wyboru opakowań bardziej ekologicznych.

Ntfy.pl - YOU

Od miesięcy szukaliśmy rozwiązania, które zagwarantowałoby w pełni satysfakcjonującą alternatywę dla standardowych opakowań. Udało się!

Od dzisiaj część posiłków w Waszych torbach będzie pakowana w pojemniki w pełni biodegradowalne. Testujemy czy nasz wybór spełnia Wasze oczekiwania, dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi. Pudełka są szczelne, bezpieczne i co najważniejsze, bardziej przyjazne dla środowiska!

Czym są opakowania eko?

Pojemniki są w 100% biodegradowalne i kompostowalne. Surowcem do produkcji opakowań jest wytłok z trzciny cukrowej. Jest to produkt uboczny, który powstaje podczas wyrobu cukru.

Z czego dokładnie się składają?
– 98% z biodegradowalnej pulpy z trzciny cukrowej – surowca odnawialnego
– 2% z warstwy ochronnej z PLA – biodegradowalnego materiału wytwarzanego z kukurydzy

Wykorzystywane przez nas pojemniki mają certyfikat OK. Kompost, który oznacza, że są zarówno biodegradowalne jak i kompostowalne.

Pudełka są także w pełni funkcjonalne – można je podgrzewać w mikrofalówce lub w piekarniku do 150 C.

Otrzymałeś eko-pojemnik i co dalej?

Od dziś będziemy testować pojemniki ekologiczne i dorzucać je do Waszych zestawów. Nie wiąże się z tym żadna dodatkowa opłata. Jeśli jesteś szczęściarzem i eko pojemnik znajdzie się w Twojej torbie – podziel się z nami Twoją opinią! W szybki sposób dodasz swoje spostrzeżenia i uwagi, skanując kod QR na opakowaniu. Trafisz do krótkiej ankiety, która pomoże nam w procesie wprowadzania opakowań do stałej oferty.

Ponieważ jest to wyrób w 100% kompostowalny tacki można wyrzucać do pojemników na odpady organiczne (pojemnik brązowy).

Folię zamykającą pudełko oraz pojemnik plastikowy (czarny) powinniśmy wyrzucić do kontenera na tworzywa sztuczne (czerwony pojemnik w Warszawie/ w innych miastach żółty). Zarówno folia jak i pojemnik oraz sosjerki wykonane są z materiałów nadających się do recyklingu.

Ntfy.pl - YOU Grey Ntfy.pl - YOU White
 

Dlaczego jest to dla nas ważne?

Wprowadzenie bardziej ekologicznej alternatywy dla opakowań plastikowych było dla nas priorytetem od dłuższego czasu. Wielokrotnie zgłaszaliście nam, że jest to dla Was ważne, co dodatkowo motywowało nas do znalezienia rozwiązania. Przez ostatnie miesiące testowaliśmy wszystkie opcje dostępne na rynku, szukaliśmy stabilnego dostawcy oraz dostosowaliśmy nasze procesy produkcyjne do nowego rozwiązania. Zależy nam na tym, aby alternatywne pojemniki spełniały Wasze oczekiwania dlatego w pierwszej fazie będą one pojawiać się u Was testowo w wybrane dni tygodnia.

Masz pytania?

 • Z czego wykonane są opakowania ekologiczne?

  – 98% z biodegradowalnej pulpy z trzciny cukrowej – surowca odnawialnego,
  – 2% z warstwy ochronnej z PLA – poliaktydu – biodegradowalnego materiału wytwarzanego z surowców odnawialnych, w tym przypadku z kukurydzy.

  Surowcem do produkcji opakowań jest wytłok z trzciny cukrowej. Jest to produkt uboczny,
  który powstaje podczas wyrobu cukru. Po wyciśnięciu soku łodyga trzciny jest zwykle spalana lub odrzucana. Jednak te zmiażdżone łodygi zamiast wyrzucać można jeszcze wykorzystać przekształcając je np. w jednorazowe opakowania.

 • Czy opakowania są biodegradowalne?

  Ze względu na swoje właściwości i skład (98% pulpy trzcinowej) pojemniki po użyciu mogą zostać poddane 100% biodegradacji. Mogą ulec rozkładowi w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy w naturalnych warunkach pod wpływem wilgoci, temperatury, grzybów i bakterii. Tym samym procesom rozkładu ulega warstwa PLA, która stanowi zaledwie 2% całości opakowań. Jej zadaniem jest zabezpieczenie pulpy m.in. przed wilgocią, tłuszczem czy zwiększenie właściwości termozgrzewalnych opakowania.

 • Jaka jest różnica między biodegradowalnym i kompostowalnym?

  Wyrób biodegradowalny to taki, który rozkłada się poprzez działanie mikroorganizmów lub bakterii obecnych w przyrodzie. Wyrób kompostowalny, oprócz tego że jest biodegradowalny, kończy jako naturalny nawóz lub kompost. Wszystko co może być kompostowane jest także biodegradowalne, lecz to, co jest biodegradowalne nie musi być kompostowalne. Wykorzystywane przez nas pojemniki wykonane z pulpy celulozowej mają certyfikat OK.Kompost, który oznacza, że są zarówno biodegradowalne jak i kompostowalne.

 • Jak długo trwa biodegradacja opakowań?

  Opakowania przeszły najbardziej rygorystyczne badania kompostowalności zgodnie z normą EN 13432:2000. Oznacza to, że ulegają biodegradacji w ciągu 12 tygodni, a powstały kompost pozwala na uprawę nowych gatunków roślin.

 • Do jakiego pojemnika należy wyrzucać opakowania ekologiczne?

  Ponieważ jest to wyrób w 100% kompostowalny i wykonany z celulozy o bardzo wysokiej jakości pojemniki można wyrzucać zarówno do pojemników na odpady organiczne jak i do pojemników na papier do recyklingu.

 • Dlaczego folia/opakowanie nie jest z bioplastiku (PLA)?

  Testowaliśmy możliwość umieszczenia folii zamykającej pojemnik z PLA, jednakże rozwiązanie takie nie spełniło naszych oczekiwań co do funkcjonalności pudełka. Folia przy zgrzewie nie zachowuje się jak folia plastikowa co uniemożliwia jej łatwe zerwanie. Nadal aktywnie poszukujemy odpowiedniego rozwiązania.

 • Czy opakowania plastikowe (pojemniki, butelki, sosjerki) nadają się do recyklingu?

  Tak, nasze standardowe opakowania, jak również butelki i sosjerki wykonane są z PP czyli polipropylenu. Zalecamy odpowiednią segregację. Opakowania te należy wyrzucić do pojemnika przeznaczonego na tworzywa sztuczne. Nadal poszukujemy rozwiązania ekologicznej alternatywy spełniającej nasze oczekiwania jakościowe dla butelek i sosjerek.

 • Do jakiego pojemnika powinienem wrzucić folię plastikową?

  Folię oraz pojemnik plastikowy (czarny) powinniśmy wyrzucić do kontenera na tworzywa sztuczne (czerwony pojemnik w Warszawie/w innych miastach żółty). Zarówno folia jak i pojemnik oraz sosjerki wykonane są z materiałów nadających się do recyklingu.

 • Dlaczego nie wprowadzicie ekologicznych opakowań od razu?

  Robimy wszystko co w naszej mocy, aby możliwość wyboru pojemników ekologicznych pojawiła się w ofercie na stałe. Jesteśmy obecnie w fazie testów wśród klientów, dlatego bardzo ważna jest dla nas informacja zwrotna od jak największej ilości osób testujących nowe opakowania. Część posiłków będzie pakowana w pojemniki ekologiczne, które będą pojawiać się we wszystkich zestawach. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące ich użytkowania w ankiecie.

Wykorzystujemy technologię ciastek, nie tylko z uwagi na skojarzenia kulinarne.

Polityka Cookies. Ok, lubię ciasteczka.