Tacki do recyklingu

Segregacja odpadów ma ogromne znaczenie dla środowiska. Dzięki niej można powtórnie wykorzystywać surowce, tym samym zmniejszając ilości śmieci i konieczność dalszej eksploatacji złóż naturalnych. Odpowiednio segregując opakowania po swojej diecie, przyczyniasz się do dbania o środowisko! Po zerwaniu folii od naszego opakowania, samą tackę należy wyrzucić do pojemnika na plastik – zostanie ona przetworzona. Folię pokrywającą opakowanie należy wyrzucić do odpadów zmieszanych.

Lokalni dostawcy i sezonowe produkty

Współpracujemy z lokalnymi, starannie wyselekcjonowanymi i sprawdzonymi dostawcami. Bazujemy także na sezonowych i świeżych produktach. Dzięki temu niwelujemy ślad węglowy związany z dalekimi transportami oraz energię elektryczną potrzebną do mrożenia produktów. Dla środowiska to więc bardziej zrównoważone podejście, a dla naszych Klientów smak, jakość i zdrowie.

Energooszczędne maszyny

Nasze kuchnie wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt spełniający najwyższe normy energooszczędności. Dodatkowo logistyka procesu produkcji zorganizowana jest z dbałością o najlepszą efektywność energetyczną. Opcja czasowego planowania pozwala włączać i wyłączać maszyny dokładnie wtedy, kiedy jest to potrzebne i unikać marnowania energii.

Przeciwdziałanie marnowamiu żywności

Dzięki zaawansowanemu procesowi logistycznemu nasze zamówienia są zawsze dostosowane do faktycznych potrzeb. Jednocześnie jesteśmy jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku cateringów dietetycznych. Umożliwiamy naszym Klientom swobodny wybór swojego menu w aplikacji mobilnej. Jakie to ma znaczenie dla niemarnowania żywności? Klienci mogą wybierać rozmiary posiłków, ich ilość oraz konkretne dania. A to z kolei pozwala unikać marnowania żywności, ponieważ na ich talerz trafia jedynie to, co lubią, dokładnie w takiej ilości, jakiej potrzebują.

Opakowania zbiorcze

Produkty potrzebne do przygotowania naszych posiłków zamawiamy w dużych ilościach, używając zbiorczych opakowań. Dzięki temu zmniejszamy wpływ na środowisko związany z transportem, produkcją opakowań oraz i ich późniejszą utylizacją.

Segregacja

Przed wyrzuceniem pudełka, rozdziel je na 2 części:

Tackę wyrzuć do pojemnika
na plastik.

Folię wyrzuć do pojemnika na odpady zmieszane.

Butelki wraz z zakrętkami oraz pojemniczki na sosy z wieczkiem
wyrzuć do pojemnika na plastik.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 • Z czego składa się pudełko Nice To Fit You?

  Pudełko składa się z dwóch części. Z tacki nadającej się w 100% do recyklingu i folii. Tacka wykonana jest z kompozytu, a folia to laminat PET/PE.

 • Jak segregować elementy?

  Tackę opłucz i wyrzuć do pojemnika na plastik, a folię do kosza na odpady zmieszane.

 • Czy przed wyrzuceniem należy umyć tackę?

  Mycie tacek nie jest konieczne do recyklingu.

 • Jak podgrzewać? Czy zdjąć folię do podgrzewania?

  Folię należy zerwać, uchylić lub przebić. Nasza tacka została pozytywnie przebadana pod kątem podgrzewania w mikrofali. Jest na niej stosowne oznaczenie, że nadaje się do takiego podgrzewania.

  Tackę można podgrzewać w kuchence mikrofalowej, ustawienia ok. 600W na 3.5 – 4 minuty, Tacki nie można podgrzewać w piekarniku. Tacka z niezerwaną folią wewnętrzną jest w stanie wytrzymać do 120 st. C.

 • Czy tacki są przebadane pod kątem kontaktu z żywnością?

  Tak, nasze tacki są przebadane pod kątem kontaktu z żywnością i podgrzewania w mikrofali – dokładne instrukcje podgrzewania znajdziesz bezpośrednio na pudełku.

Czy już wiesz, jak segregować
opakowanie po swoim posiłku?

Kliknij by ocenić

do poprawy jest super!

Kalkulator kalorii

1500, 2000, 2500 czy więcej? Jaka ilość kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia? Uzupełnij pola i poznaj swoje potrzeby oraz swojego organizmu.

Jaki jest Twój cel
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Ile masz lat a ile ćwiczysz?
Twoja płeć?

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to: