• data 08.01.2021
 • 3 min czytania
 • Ocena 3.98

Jak planować zbilansowane posiłki dla całej rodziny

Planujesz zadbać o zdrowie swoich bliskich? Tygodniowe menu zaplanowane z góry pomaga organizować swój dzień przy większej liczbie osób. Podpowiadamy, jak układać menu na tydzień. Rodzina to odpowiedzialność, a zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa zdrowia. Jesteśmy tym, co jemy – zgadzasz się z tym zdaniem? My wierzymy, że tak jest.

Poradnik rodzina sie usmiecha zdrowo je posilki catering nice to fit you dziecko usmiech

Planujesz zadbać o zdrowie swoich bliskich? Tygodniowe menu zaplanowane z góry pomaga organizować swój dzień przy większej liczbie osób. Podpowiadamy, jak układać menu na tydzień. Rodzina to odpowiedzialność, a zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa zdrowia. Jesteśmy tym, co jemy – zgadzasz się z tym zdaniem? My wierzymy, że tak jest. 

Jak ułożyć jadłospis na tydzień dla rodziny

Jeżeli chcesz stworzyć jadłospis na cały tydzień dla całej rodziny to wiedz, że to zadanie wymaga odpowiedniego przygotowania. Zaczerpnij wiedzy w literaturze dietetycznej bądź u specjalisty – każdy wymaga indywidualnego podejścia i najlepiej obiektywnego oka eksperta. Należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Członkowie rodziny w zależności od m.in. wieku czy płci powinni patrzeć na różne mikro i makroelementy oraz witaminy zawarte w pożywieniu czy dobranej suplementacji. Przygotowanie posiłków na cały tydzień może wymagać od Ciebie skupienia i poświęcenia uwagi, ale nie ma nic cenniejszego niż zdrowie bliskich! Rewelacyjne samopoczucie, dobre zdrowie i lekkość, jaka towarzyszy zrównoważonej diecie rekompensuje czas włożony w przygotowania. 

matka karmiaca dziecko catering dietetyczny nice to fit you rodzina

Co powinno zawierać tygodniowe menu

Tutaj powiemy wprost – możesz nas podglądać. Nie wstydzimy się niczego. Masz pewność, że nasze menu  zostało przygotowane przez najlepszych specjalistów w branży i rozpisane w  różnych jadłospisach oraz pakietach. Gdzie je znajdziesz? Co prawda nie za często, ale podajemy je na naszych kanałach social media lub na stronie internetowej, najczęściej w sekcji BLOG. Tygodniowy jadłospis dla całej rodziny możesz przyrządzić w oparciu o nasze menu, jedynie trzeba będzie proporcjonalnie zmodyfikować ilość składników. 

Dajcie znać w komentarzu, czy chcielibyście mieć dostęp do przepisów – jak przygotować te apetyczne posiłki krok po kroku. 

Przykładowe menu w naszej nowej konfiguracji – diety smart, z pakietu dietetycznego dla początkujących w przygodzie z cateringiem dietetyczym. 

Całe menu diety smart komponujemy z myślą o tradycyjnej kuchni. W końcu nie tylko nam na najlepsze kulinarne wspomnienia burczy w brzuchu. Chyba się zgodzicie?

Śniadanie: 

 • Pasztet z chrzanem, chleb żytni, świeże warzywa 
 • Pasta jajeczna ze szczypiorkiem, chleb żytni, roszponka z pomidorem 
 • (…)


Drugie śniadanie:

 • Zupa szczawiowa ze śmietaną i jajkiem 
 • Muffiny jajeczne z cukinią i szynką, pesto bazyliowe 
 • (…)
smaczne posilki na caly dzien dla rodziny catering


Obiad: 

 • Kurczak z pieczarkami i szpinakiem, kuskus 
 • Gulasz z indykiem, pieczarkami i koperkiem, kasza jęczmienna perłowa, surówka z marchewki i jabłka 
 • (…)


Podwieczorek: 

 • Zupa kalafiorowa z ziemniakami 
 • Gruszka pieczona, serek waniliowy 
 • (…)


Kolacja: 

 • Hummus, chleb żytni, świeże warzywa 
 • Chili z czerwoną fasolą, ryż biały 
 • (…)

więcej przykładowego menu znajdziesz tu: link

Jaki jest najlepszy plan posiłków?

Najlepszy plan posiłków to taki jaki Tobie odpowiada najbardziej! Zdrowych schematów jest kilka, ale tak naprawdę to Ty powinieneś wyczuć, kiedy Twój organizm czuje się najlepiej. Mamy różne nietolerancje, jedno pożywienie służy nam bardziej, a innego wręcz jeść nie powinniśmy. Nie narzucamy sztywno 5 posiłków dziennie, chociaż taki jest standardowy plan diety. Możesz zamawiać tylko śniadanie, albo obiad i kolację, a resztę przygotowywać sobie w domu. Wiemy, że każdy jest inny, ma inny plan dnia oraz inne potrzeby. W Nice To Fit You, już bardzo niedugo niedługo będziesz mógł na przykład zamawiać tylko dietetyczne obiady dla całej rodziny, a resztę posiłków zorganizować w inny sposób. 

Menu na tydzień dla rodziny z cateringiem Nice To Fit You 

Zamawiając dietę u nas możesz zawsze skorzystać z konsultacji i wsparcia jednego z naszych specjalistów (Dietetyków). Pomoże Ci to ustalić tygodniowy jadłospis dla całej rodziny – uwzględniając płeć i wiek oraz aktywność fizyczną każdego z członków rodziny. Ułożenie zdrowego i zbilansowanego menu na cały tydzień dla najbliższych to nie lada wyzwanie, ale i duża odpowiedzialność. Wiemy co mówimy – w Nice To Fit You sztab Dietetyków i Kucharzy codziennie pracuje, aby każdy Klient otrzymał posiłki, które zamówił oraz aby były możliwie jak najlepszej jakości oraz jak najzdrowsze. Smacznego!

Kalkulator kalorii

1500, 2000, 2500 czy więcej? Jaka ilość kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia? Uzupełnij pola i poznaj swoje potrzeby oraz swojego organizmu.

Jaki jest Twój cel
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Ile masz lat a ile ćwiczysz?
Twoja płeć?

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to: