- 02.04.2021
- 3 min czytania
Przeczytanie artykułu zajmie Ci: 3 minuty
Praca zdalna – jak odżywiać się zdrowo?
Menu na home office. Jak odżywiać się z głową, pracując zdalnie? Jakie są najważniejsze zasady zdrowego odżywiania w domu? Pracujesz na home office? Na pewno wiesz ile rzeczy potrafi być ważniejsze w danym momencie od pracy – gotowanie, sprzątanie, zmywanie. Potrzebujesz poprawić swoją produktywność i koncentrację, a przy tym oszczędzić czas – nawet 8 godzin tygodniowo? Przeczytaj ten artykuł!
Każdy z nas w dobie obecnych obostrzeń i pracy zdalnej boryka się z tematem pracy zdalnej. Nie jest to proste! W naszych domach czyha na nas pełno pułapek i rozpraszaczy, a w zasadzie wszystko dookoła staje się ważniejsze niż praca. Kto na tym cierpi? Nie tylko pracodawca – cierpimy na tym również my. Dlaczego? Ponieważ tracimy na efektywności naszych działań, gdzie skutkiem może być gorsza jakość oddawanych prac lub obsługi klienta, rozwiązanych problemów w firmie – szef może to zauważyć i czeka nas wezwanie na dywanik, uwaga lub zastąpienie lepszym i wydajniejszym pracownikiem.
Jeżeli pracujemy jako freelancer i rozliczamy się godzinowo to naszą bolączką będzie jeszcze dłuższa praca, ponieważ zamiast pracować – rozwieszamy pranie, sprzątamy łazienkę czy robimy prasowanie. Rozciągamy nasz czas pracy w nieskończoność. Będziemy więc zmuszeni spędzić przy komputerze nie przykładowe 8 godzin ciągiem, a łącznie 12 czy nawet 14 z przerwami na domowe obowiązki.
Jak zwiększyć produktywność na home office?
Skutecznych metod na na poprawę koncentracji, organizacji oraz produktywności jest mnóstwo i jest to treść na osobny artykuł. My skupimy się na tym, który pozwoli Ci zaoszczędzić nawet 8 godzin tygodniowo, co daje aż 30 godzin w miesiącu – a mianowicie – oddelegowaniu obowiązków kuchennych specjalistom.
Gotować czy zamawiać – dieta w domu na pracy zdalnej
Jedną ze stałych wartości zdrowej diety jest jej odpowiednia kaloryczność. Zdrowa dieta powinna nam służyć i pomagać w osiąganiu obranych postanowień zdrowotnych lub sylwetkowych. Oblicz swoje dziennie zapotrzebowanie kaloryczne dzięki naszemu prostemu kalkulatorowi kalorii.
Gotując samemu w domu łatwo kontrolować wagę oraz makroskładniki przyrządzanych potraw – w internecie jest mnóstwo stron oraz aplikacji, które w tym pomagają. Niestety rozwiązanie to nie sprzyja produktywności i koncentracji na home office. Wymaga od nas czasu na planowanie, zakupy, gotowanie i zmywanie. Jest to jednak opcja najkorzystniejsza finansowo.
Zamawiając jedzenie z restauracji sprawa się nieco komplikuje. Rzadko kiedy dostaniemy kaloryczność oraz makroskładniki – potrawy te zazwyczaj są bogatsze w sól i tłuszcz, które podbijają smak, ale niekoniecznie służą naszemu zdrowiu oraz linii. Oszczędzamy natomiast czas względem pierwszej opcji.
Można zdecydować się na dietę pudełkową z wyborem menu – mamy wtedy pewność, że jemy zdrowo i w odpowiedniej kaloryczności, a o bilans makroskładników oraz zawartość np. błonnika dbają eksperci z dziedziny dietetyki. Jest to najzdrowsza i najwygodniejsza opcja ze wszystkich omówionych.
Pomysły na domową dietę pudełkową
Nad naszą dietą pudełkową, a dokładniej smacznymi przepisami pracuje sztab Dietetyczek oraz Kucharzy. Jest takie mądre powiedzenie, aby nie wymyślać koła na nowo, tak więc zapraszamy do skorzystania z naszego przykładowego menu:
- Catering tradycyjny (Daily) – przykładowe menu
- Catering klasyczny (Classic) – przykładowe menu
- Catering wegetariański (Veggy) – przykładowe menu
- Catering wegański (100% Vegan) – przykładowe menu
- Catering sport (ProActive) – przykładowe menu
- Catering superfoods (Foodie) – przykładowe menu
Poniżej zamieszamy ciekawe inspiracje wraz ze zdjęciami kilku naszych popularnych potraw w diecie pudełkowej z wyborem menu.