• data 03.11.2021
  • 4 min czytania
  • Ocena 4.80

Dieta pudełkowa vs sklepowe dania z pudełek – co lepsze i dla kogo?

Wydawałoby się, że gotowe posiłki ze sklepowych półek oraz catering dietetyczny to niemal to samo. Mówimy przecież o daniach z pudełka. Nic bardziej mylnego – różnice są dość znaczące. Zastanówmy się, co w ogólnym rozrachunku jest korzystniejsze dla naszego zdrowia i sylwetki?

Poradnik dieta pudełkowa vs sklepowe dania w pudełkach

Wydawałoby się, że gotowe posiłki ze sklepowych półek oraz catering dietetyczny to niemal to samo. Mówimy przecież o daniach z pudełka. Nic bardziej mylnego – różnice są dość znaczące. Zastanówmy się, co w ogólnym rozrachunku jest korzystniejsze dla naszego zdrowia i sylwetki?

Sklepowe gotowe posiłki a catering – podstawowe różnice

Zaopatrując się w gotowe dania ze sklepu pozornie wybieramy większą swobodę. Sięgamy po produkty, gdy najdzie nas ochota bez wcześniejszej deklaracji. W ofercie producentów gotowych dań znajdziemy nieco mniejszy wybór posiłków, ale często spotkamy posiłki naprawdę dopracowane, po które możemy sięgnąć w każdym momencie. Poszczególne przysmaki kupujemy osobno – to rozwiązanie bardziej na “jeden” raz niż pomysł na kompleksową dietę.

Możemy mieć zastrzeżenia co do zawartości sklepowych posiłków – ich skład nie musi koniecznie być zdrowy. Gotowe posiłki, które znajdziemy w ofercie wielu supermarketów albo sklepów internetowych nie pozwalą na  łatwe zbudowanie zrównoważonej diety. Nie są zbilansowane i zoptymalizowane pod dany cel zdrowotno-sylwetkowy.

Z drugiej strony współczesny catering dietetyczny jest uniwersalny i stawia na dopasowanie się do potrzeb klienta. Niezależnie, czy będzie to dieta od A-Z albo zestawy składające się z 2-3 posiłków – obecne rozwiązania technologiczne pozwalają zaplanować każdy wariant w zaledwie chwilę. Nie jest prawdą, że z cateringiem trzeba “związać” się na dłużej. Nasza swoboda nie jest ograniczona. Dla przykładu, z Nice To Fit You można nawiązać współpracę na dzień, tydzień, miesiąc albo rok. 

czy sklepowe dania w pudełkach są zdrowe?

Gotowe dania ze sklepu – zalety i wady

Zalety:

✔️ Mamy dokładny wgląd w skład posiłku – zwykle znajdziemy bardzo dużo informacji o poszczególnych posiłkach, np. na etykiecie wraz z tabelą wartości odżywczych. 

✔️ Przystępna cena przy mniejszej ilości posiłków – ponieważ koncentrujemy się na wybranych daniach, to cena takiej przyjemności może być atrakcyjna. 

✔️ Wybieramy tylko to, co chcemy. 

✔️ Oszczędzamy czas, który normalnie poświęcamy na gotowanie i zakupy. 

Wady:

❌ Proces układania zrównoważonej diety w oparciu o sklepowe posiłki jest trudny. Musimy samemu zaplanować całe menu – najlepiej znając przy tym zasady żywienia. 

❌ Wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, jeśli chcemy odżywiać się w podobny sposób na dłużej.

❌ Skład gotowych posiłków zwykle nie jest zdrowy i odpowiedni dla zbilansowanej diety.

❌ Często te dania mają substancje konserwujące, stabilizujące i zagęszczające. 

Sklepowe dania z pudełek czy catering? Jak wybrać?

Choć na pierwszy rzut oka catering i gotowe posiłki ze sklepowych półek to podobne sobie produkty, to znacząco się różnią i trafiają do ludzi o innych priorytetach. W Nice To Fit You możemy polegać na dietetykach. Mamy pewność, że nasze menu będzie zrównoważone pod względem wartości odżywczych. Dieta pudełkowa lepiej wspiera cel – niezależnie czy chodzi o lepsze zdrowe, utratę dodatkowych kilogramów albo budowanie masy. Z łatwością można skonfigurować menu tak, aby było odpowiednie pod kątem kaloryczności czy alergii. Mamy dostęp do nowoczesnych i wygodnych rozwiązań. Elastyczne konfigurowanie menu, wybór posiłków w aplikacji, programy lojalnościowe – to tylko niektóre z nich. 

Gotowe dania ze sklepu to dobre urozmaicenie albo pomysł na odskocznię, ale nie są specjalnie wygodną i zdrową opcją jedzeniową dla osoby, której zależy na kompleksowym zajęciem się tematem diety. Ilość czasu, którą poświęcamy na kompletowanie zamówień w internecie lub sklepie stacjonarnym (zwłaszcza w oparciu o zasady żywienia) możemy poświęcić na relaks albo czas spędzony z rodziną.

Sprawdź
diety NTFY

Najprostsza kuchnia

Smart

Idealne połączenie ceny i jakości, dla tych, którzy preferują prostotę i doskonałe smaki. Po prostu jakość i zdrowie!

Sprawdź Szczegóły
Najprostsza kuchnia

Smart Wege

Idealne połączenie ceny i jakości dla osób, które wybierają dietę bez mięsa. Jedz to, co kochasz, ceniąc prostotę i smak – w wersji wege.

Sprawdź Szczegóły
Kuchnia domowa

Daily

Domowe smaki jak u mamy. Sezonowe produkty od lokalnych dostawców. Jedz wszystko, co kochasz!

Sprawdź Szczegóły
Polskie i światowe klasyki

Classic

Tradycyjne dania z nowoczesnym twistem. Ulubione potrawy całego świata. Zdrowa dieta bez wykluczeń.

Sprawdź Szczegóły
W 100% roślinna dieta

100% Vegan

Pełnowartościowa, innowacyjna dieta wegańska, z naciskiem na różnorodne źródła roślinnego białka.

Sprawdź Szczegóły
Dieta wegetariańska

Veggy

Dania bez mięsa i ryb, źródłem białka są produkty takie jak: nasiona roślin strączkowych, tofu i jego przetwory, roślinne zamienniki mięsa.

Sprawdź Szczegóły
Mniej glutenu, bez nabiału i mięsa

Light LG&DF

Mniej glutenu, bez nabiału i mięsa. Ryby są! Lekka, antyoksydacyjna, wspierająca trawienie i odporność!

Sprawdź Szczegóły
Dla trenujących!

ProActive

Zbilansowane posiłki dla aktywnych, z naciskiem na białko i niską zawartość glutenu. Idealna dla trenujących!

Sprawdź Szczegóły
Ketogeniczna dieta tłuszczowa

Keto

Ketogeniczna dieta tłuszczowa. Minimum węglowodanów, maksimum efektów! Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Sprawdź Szczegóły
Keto z wyborem menu

Keto+

Zyskaj dostęp do 5 dodatkowych dań keto w menu! Poprawia skuteczność spalania tkanki tłuszczowej. Wspomaga koncentrację w pracy oraz lepszy, bardziej jakościowy sen.

Sprawdź Szczegóły
Dla kobiet

Glow Up

Idealnie zbilansowane dania pełne superfoods, antyoksydantów i nieprzetworzonych produktów. Bo piękno i zdrowie zaczyna się od środka.

Sprawdź Szczegóły
Światowe smaki

Foodie

Restauracyjne smaki premium, kreowane przez szefów kuchni zorientowanych na wykorzystanie sezonowych i unikatowych składników

Sprawdź Szczegóły

Nice To Fit You – więcej niż catering dietetyczny.

Kalkulator kalorii

1500, 2000, 2500 czy więcej? Jaka ilość kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia? Uzupełnij pola i poznaj swoje potrzeby oraz swojego organizmu.

Jaki jest Twój cel
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Ile masz lat a ile ćwiczysz?
Twoja płeć?

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to: