• data 03.12.2020
  • 3 min czytania
  • Ocena

Nowości na talerzu! Jak nowe trendy wpływają na postrzeganie rzeczywistości?

Na świecie pojawiają się nowe trendy, które mają duży wpływ na nasze życie. Pomyśl chociażby o tym, jak przez lata zmieniała się moda czy – w szerszej perspektywie – podejście do zakupów. Dziś, zwłaszcza w trakcie pandemii, kluczową rolę odgrywają zakupy online. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale też jedzenia.

Lifestyle Ekologiczne trendy dietetyczne

Świat cały czas się zmienia, a wraz ze zmianami pojawiają się także nowe trendy, które mają bardzo duży wpływ na całe nasze życie. Pomyśl chociażby o tym, jak przez lata zmieniała się moda czy – w szerszej perspektywie – podejście do zakupów. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza w trakcie pandemii, kluczową rolę odgrywają zakupy online. Dotyczy to nie tylko ubrań czy elektroniki, ale też jedzenia.

Nie chce Ci się wierzyć, że trendy mają wpływ na to, jak jesz i co zamawiasz? Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić regularne zamawianie gotowych posiłków. A dzisiaj? Cateringi dietetyczne prężnie działają na terenie całej Polski, przyciągając coraz więcej chętnych i coraz lepiej dopasowując się do ich oczekiwań. W Nice To Fit You widać to bardzo wyraźnie. Nasza oferta jest bardzo elastyczna – najważniejszy jesteś bowiem Ty i Twoje oczekiwania. Chętnie korzystamy też z nowinek i trendów (nie tylko żywieniowych!), aby stale oferować Ci coraz lepsze rozwiązania. Zobacz, o jakie nowości nam chodzi.

Nowinki zero waste na talerzu, czyli jak nie marnować jedzenia dzięki diecie pudełkowej

Choć termin zero waste narodził się jeszcze w latach 70. XX wieku, największą popularność w Polsce zdobył w ciągu ostatnich kilku lat. Zero waste oznacza styl życia, którego celem jest jak największe ograniczenie generowanych odpadów. Główne reguły zero waste określają tzw. zasady 5R:

  • refuse – odmawiaj,
  • reduce – ograniczaj,
  • reuse – wykorzystaj ponownie,
  • recycle – recykluj,
  • rot – kompostuj.

Podejście zero wastema bardzo duży wpływ na nasze nawyki żywieniowe. Sprowadza się bowiem do tego, by komponować posiłki w taki sposób, aby ograniczyć wyrzucanie resztek, nauczyć się przygotowywać porcje odpowiedniej wielkości i nie gromadzić produktów na zapas.

Starasz się wprowadzić zasady zero waste do swojej kuchni, ale nadal popełniasz dużo błędów? Zamiast spędzać kolejne godziny nad kuchenką, postaw na prostsze rozwiązanie. Znajdź dietę pudełkową dopasowaną do Twoich potrzeb i już nigdy nie marnuj żywności. Jedz tyle, ile potrzebuje Twój organizm, i nie przejmuj się resztkami pozostałymi z obiadu czy kolacji. Dopasuj dietę Nice To Fit You do swoich potrzeb, wybierając jeden z sześciu wariantów dietetycznych oraz 10, 20, 35, a nawet 50 różnych posiłków ramach wykupionego pakietu.

Trendy work life balance w praktyce, czyli jak nie żyć w ciągłym biegu?

Koncepcja work life balance oznacza znalezienie równowagi między pracą zawodową a życiem prywatnym. W dobie koronawirusa, gdy większość z nas pracuje głównie z domu, ta teoria odżywa w zupełnie nowym wydaniu. Obecnie work life balance skupia się na tym, aby wyraźnie oddzielić czas poświęcany na rozwój kariery od czasu przeznaczanego dla bliskich. I choć wiele osób nie traci już połowy dnia na dojazdy do pracy, nadal trudno znaleźć wolną przestrzeń na chwile dla rodziny. Praca została bowiem całkowicie przeniesiona do domu, przez co mieszkamy w biurze czynnym całą dobę.

Jak znaleźć złoty środek między pracą a domem, gdy wszystkie obowiązki wykonujemy zamknięci w mieszkaniu? Zastanów się, jak dużo czasu spędzasz na codziennym przygotowywaniu posiłków. Dwie godziny? Półtorej? Ten czas mógłbyś spożytkować np. na spacer z bliskimi w ramach złapania oddechu po wielu godzinach spędzonych przed komputerem. Dzięki diecie pudełkowej nie martwiłbyś się także zakupami. To szczególnie ważne teraz, gdy pojawiają się kolejne ograniczenia dotyczące liczby osób w marketach. Z gotową dietą nie musisz tracić czasu na dojazd do sklepu i stanie w kolejce, a później – na przygotowywanie posiłków.

Moda na eko– jak żyć w przyjaźni z naturą?

Dawniej o ekologii mówiło się głównie w kontekście Światowego Dnia Ziemi. Rozwijające się gospodarka i przemysł, a także zwiększające się zanieczyszczenie środowiska sprawiły jednak, że ekologia jest stałym tematem rozmów nie tylko na arenie politycznej, ale też w naszym codziennym życiu.

Czy dieta pudełkowa może być postrzegana jako ekologiczny sposób żywienia? Tak – choć wiele zależy od tego, na jaką dietę się zdecydujesz. Przede wszystkim zwróć uwagę, w czym otrzymujesz swoje posiłki. Jednym z głównych problemów współczesnego świata jest bowiem wszechobecny plastik. To bardzo wytrzymałe tworzywo może się rozkładać nawet przez tysiąc lat. Postaraj się więc jak najbardziej ograniczać plastik w swoim życiu i zamiast plastikowych pudełek wybieraj bardziej ekologiczne rozwiązania.

W Nice To Fit You zastępujemy plastikowe opakowania pudełkami wykonanymi z naturalnych surowców:

  • 98% składu opakowań stanowi odnawialna trzcina cukrowa,
  • 2% składu to warstwa ochronna wykonana z PLA – biodegradowalnego materiału wytwarzanego z kukurydzy.

Co ważne, nasze pojemniki możesz wyrzucać do pojemnika na odpady organiczne. A to oznacza, że wygenerujesz mniej plastiku oraz przyczynisz się do ponownego przetworzenia pudełek. Przeczytaj więcej o naszym podejściu do stylu życia zgodnym z trendem eko.

Współczesne trendy mają ogromny wpływ na Twoje życie i to, co masz na talerzu. Może na co dzień tego nie zauważasz, ale zawsze warto mieć tego świadomość. Podejmując bardziej świadome decyzje zakupowe, możesz zrobić coś dobrego zarówno dla siebie, jak i dla całej planety.

Kalkulator kalorii

1500, 2000, 2500 czy więcej? Jaka ilość kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia? Uzupełnij pola i poznaj swoje potrzeby oraz swojego organizmu.

Jaki jest Twój cel
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Ile masz lat a ile ćwiczysz?
Twoja płeć?

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to: