Poradnik 3 min czytania 03.11.2021

Dieta pudełkowa vs sklepowe dania z pudełek – co lepsze i dla kogo?

Średnia ocena: 4.10
NTFY
dieta pudełkowa vs sklepowe dania w pudełkach

Wydawałoby się, że gotowe posiłki ze sklepowych półek oraz catering dietetyczny to niemal to samo. Mówimy przecież o daniach z pudełka. Nic bardziej mylnego – różnice są dość znaczące. Zastanówmy się, co w ogólnym rozrachunku jest korzystniejsze dla naszego zdrowia i sylwetki?

Sklepowe gotowe posiłki a catering – podstawowe różnice

Zaopatrując się w gotowe dania ze sklepu pozornie wybieramy większą swobodę. Sięgamy po produkty, gdy najdzie nas ochota bez wcześniejszej deklaracji. W ofercie producentów gotowych dań znajdziemy nieco mniejszy wybór posiłków, ale często spotkamy posiłki naprawdę dopracowane, po które możemy sięgnąć w każdym momencie. Poszczególne przysmaki kupujemy osobno – to rozwiązanie bardziej na “jeden” raz niż pomysł na kompleksową dietę.

Możemy mieć zastrzeżenia co do zawartości sklepowych posiłków – ich skład nie musi koniecznie być zdrowy. Gotowe posiłki, które znajdziemy w ofercie wielu supermarketów albo sklepów internetowych nie pozwalą na  łatwe zbudowanie zrównoważonej diety. Nie są zbilansowane i zoptymalizowane pod dany cel zdrowotno-sylwetkowy.

Z drugiej strony współczesny catering dietetyczny jest uniwersalny i stawia na dopasowanie się do potrzeb klienta. Niezależnie, czy będzie to dieta od A-Z albo zestawy składające się z 2-3 posiłków – obecne rozwiązania technologiczne pozwalają zaplanować każdy wariant w zaledwie chwilę. Nie jest prawdą, że z cateringiem trzeba “związać” się na dłużej. Nasza swoboda nie jest ograniczona. Dla przykładu, z Nice To Fit You można nawiązać współpracę na dzień, tydzień, miesiąc albo rok. 

czy sklepowe dania w pudełkach są zdrowe?

Gotowe dania ze sklepu – zalety i wady

Zalety:

✔️ Mamy dokładny wgląd w skład posiłku – zwykle znajdziemy bardzo dużo informacji o poszczególnych posiłkach, np. na etykiecie wraz z tabelą wartości odżywczych. 

✔️ Przystępna cena przy mniejszej ilości posiłków – ponieważ koncentrujemy się na wybranych daniach, to cena takiej przyjemności może być atrakcyjna. 

✔️ Wybieramy tylko to, co chcemy. 

✔️ Oszczędzamy czas, który normalnie poświęcamy na gotowanie i zakupy. 

Wady:

❌ Proces układania zrównoważonej diety w oparciu o sklepowe posiłki jest trudny. Musimy samemu zaplanować całe menu – najlepiej znając przy tym zasady żywienia. 

❌ Wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, jeśli chcemy odżywiać się w podobny sposób na dłużej.

❌ Skład gotowych posiłków zwykle nie jest zdrowy i odpowiedni dla zbilansowanej diety.

❌ Często te dania mają substancje konserwujące, stabilizujące i zagęszczające. 

Sklepowe dania z pudełek czy catering? Jak wybrać?

Choć na pierwszy rzut oka catering i gotowe posiłki ze sklepowych półek to podobne sobie produkty, to znacząco się różnią i trafiają do ludzi o innych priorytetach. W Nice To Fit You możemy polegać na dietetykach. Mamy pewność, że nasze menu będzie zrównoważone pod względem wartości odżywczych. Dieta pudełkowa lepiej wspiera cel – niezależnie czy chodzi o lepsze zdrowe, utratę dodatkowych kilogramów albo budowanie masy. Z łatwością można skonfigurować menu tak, aby było odpowiednie pod kątem kaloryczności czy alergii. Mamy dostęp do nowoczesnych i wygodnych rozwiązań. Elastyczne konfigurowanie menu, wybór posiłków w aplikacji, programy lojalnościowe – to tylko niektóre z nich. 

Gotowe dania ze sklepu to dobre urozmaicenie albo pomysł na odskocznię, ale nie są specjalnie wygodną i zdrową opcją jedzeniową dla osoby, której zależy na kompleksowym zajęciem się tematem diety. Ilość czasu, którą poświęcamy na kompletowanie zamówień w internecie lub sklepie stacjonarnym (zwłaszcza w oparciu o zasady żywienia) możemy poświęcić na relaks albo czas spędzony z rodziną.


Nice To Fit You – więcej niż catering dietetyczny.

Nie czekaj, zaplanuj dietę już dzisiaj!

Wszystko, co ważne dla Ciebie w jednej aplikacji

Maciek już docenił funkcjonalność i szerokie możliwości, jakie daje mu aplikacja mobilna Nice To Fit You. Pobierz naszą apkę i tak jak oni, ciesz się jeszcze większą wygodą i dopasowaniem swojej diety pudełkowej.

NTFY.pl
Stwórz swoją dietę Zaloguj się
Wykorzystujemy technologię ciastek, nie tylko z uwagi na skojarzenia kulinarne.

Polityka Cookies. Ok, lubię ciasteczka.