Poradnik Zegar 2 min czytania Kalendarz 22.11.2021

Dieta tęczy – jedz kolorowo i żyj zdrowo!

Średnia ocena: 5.00
NTFY
Czym jest dieta tęczy?

Podarujmy sobie trochę słońca, odrobinę błękitnego nieba i szczyptę leśnej zieleni! Żyjmy kolorowo i jedzmy kolorowo! Dieta tęczy to ciekawe urozmaicenie w żywieniu, zwłaszcza gdy za oknem jest szaro i nieprzyjemnie. Mnogość barw na talerzu to nie tylko przyjemny widok dla oka, ale gwarancja smaku i zdrowia zarazem! Czym jest dieta tęczy, jak ją realizować i jakie korzyści z tego płyną?

Czym jest dieta tęczy?

Warto zaprzyjaźnić się z fitochemikaliami, nawet jeśli ten termin brzmi obco, a może nawet niepokojąco. To nic innego jak organiczne związki pochodzenia roślinnego, które naturalnie występują w roślinach, służą im za ochronę i odpowiadają często za… przeróżne barwy! 

Czerwone warzywa i owoce, np. truskawki czy czerwona papryka dostarczają nam nie tylko witamin, ale są również świetnym źródłem antyoksydantów. Zielone warzywa liściaste spowalniają proces starzenia się komórek, a niebieskie i zdrowotne borówki poprawiają pamięć i koncentrację. 

Tęczowa dieta stawia w centrum głównie świeże owoce i warzywa. Ma na celu walkę z monotonią w żywieniu przy jednoczesnym skupieniu się na naturalnych, jak najmniej przetworzonych produktach. Kompleksowa i zbilansowana dieta powinna oczywiście zawierać inne elementy, takie jak np. orzechy czy tłuste ryby morskie, zioła i produkty pełnoziarniste – kolory tęczy możemy wprowadzić jako urozmaicenie diety.

dieta tęczy menu

Jak wprowadzić kolorowe żywienie u siebie?

Dieta tęczy pozwala na dużą dowolność. Możemy przeznaczać każdy dzień na inny kolor tęczy, wybierając tym samym różne owoce czy warzywa i systematycznie zmieniając menu. Taka metoda nie tylko pozwoli na odgonienie żywieniowej nudy (przestajemy sięgać po te same produkty), ale zapewni satysfakcję i zabawę w kuchni. Powinniśmy przede wszystkim koncentrować się na warzywach i owocach (mogą stanowić większość jadłospisu), pozostawiając miejsce na produkty pełnoziarniste, orzechy, tłuste ryby, zioła, przyprawy i produkty bogate w białko. Możemy sięgnąć także po sycące i orzeźwiające koktajle, zawierające dużo wartości odżywczych.

Jakie korzyści płyną z kolorowej diety tęczy?

🍅 Walka z monotonią w żywieniu!

🥭 Utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi!

🍋 Poprawa pracy jelit!

🥒 Wsparcie dla organizmu w obronie przed infekcjami!

🍇 Lepsza pamięć i koncentracja!

Na co zwracać uwagę przy wyborze warzyw i owoców?

Skoro to warzywa i owoce stanowią główny element naszej diety, warto zadbać o najlepszą jakość surowców. Poszczególne rośliny rządzą się swoimi prawami, np. przy wyborze dyni warto zwrócić uwagę na skórę – powinna być jak najbardziej pomarańczowa, gładka i jędrna. Z kolei dojrzały arbuz jest stosunkowo ciężki i zwykle posiada żółtą plamę na spodzie. Zwracajmy również uwagę na pochodzenie warzyw, zwłaszcza robiąc zakupy w dużych marketach.


Nice To Fit You – więcej niż catering dietetyczny.

Nie czekaj, zaplanuj dietę już dzisiaj!

Wszystko, co ważne dla Ciebie w jednej aplikacji

Agnieszka i Maciek już docenili funkcjonalność i szerokie możliwości, jakie daje im aplikacja mobilna Nice To Fit You. Pobierz naszą apkę i tak jak oni, ciesz się jeszcze większą wygodą i dopasowaniem swojej diety pudełkowej.

NTFY.pl
Stwórz swoją dietę Zaloguj się
Wykorzystujemy technologię ciastek, nie tylko z uwagi na skojarzenia kulinarne.

Polityka Cookies. Ok, lubię ciasteczka.
4.8
Opinie konsumenckie Google