• data 15.02.2021
  • 3 min czytania
  • Ocena 4.39

Dieta redukcyjna 2000, 2500, 3000 kcal? Tak, to możliwe! Ułóż swoje spersonalizowane menu.

Dzięki diecie pudełkowej możesz dopasować swoją dietę redukcyjną do indywidualnych potrzeb. Sprawdź, jak personalizować menu. Zobacz ile kalorii potrzebujesz dzięki naszemu kalkulatorowi diet i zacznij realizować swoje cele żywieniowe już od jutra! Posiadamy diety dopasowane do Twojego stylu życia. Chcesz schudnąć? A może nabrać masy mięśniowej? Jaką dietę wybrać? Nice To Fit You!

Poradnik zdieta redukcyjna

Dzięki diecie pudełkowej możesz dopasować swoją dietę redukcyjną do indywidualnych potrzeb. Sprawdź, jak personalizować menu. Zobacz ile kalorii potrzebujesz dzięki naszemu kalkulatorowi diet i zacznij realizować swoje cele żywieniowe już od jutra! Posiadamy diety dopasowane do Twojego stylu życia. Chcesz schudnąć? A może nabrać masy mięśniowej? Jaką dietę wybrać? Nice To Fit You! 

jak zdrowo jesc? ile posilkow dziennie

Czym jest dieta na redukcję. Ile kcal? 

Dieta redukcyjna ma na celu pozbycie się kilogramów odłożonych w naszym organizmie w postaci tkanki tłuszczowej – tłuszczu – w różnych miejscach, na brzuchu, na pośladkach, boczkach itd. W internecie znajdziemy całe mnóstwo przepisów na „dietę cud”. Od tej ilości sposobów może namieszać się w głowie nawet osobom bardzo dobrze rozeznanym w temacie odchudzania i zdrowego żywienia. Standardowe diety z internetu bardzo często wymagają kupienia droższych i ciężko dostępnych produktów, których nie dostaniemy w zwykłym markecie. To może zniechęcić już na starcie. Czas poświęcony na znalezienie produktów w odpowiedniej cenie, polowanie na nie na mieście lub dodatkowe opłaty za wysyłkę mogą kosztować nie tylko masę pieniędzy, ale również zdrowia. Twórcy takich planów dietetycznych często gwarantują natychmiastowe efekty, tymczasem jest zupełnie odwrotnie. O wiele prościej stosuje się prostą dietę, opartą na ogólnodostępnych produktach, która nie wymaga od nas nadludzkiego wysiłku i stoickiej cierpliwości oraz nerwów ze stali. Na efekty, jak to w życiu bywa, trzeba trochę poczekać, ponieważ odchudzanie jest procesem złożonym i długotrwałym – jeżeli chcemy schudnąć zdrowo i nie nabawić się frustracji. 

Ogólnym założeniem, które sprawdzi się w większości przypadków osób, które chcą schudnąć jest deficyt kaloryczny. To jest to, co chcemy osiągnąć i utrzymać przez pewien okres czasu – tydzień – miesiąc – trzy miesiące. Każda dieta powinna być dopasowana do nas i naszego trybu życia oraz mieć określone początek i koniec – po uzyskaniu efektów, powoli zwiększamy kaloryczność naszych posiłków, tak by móc finalnie dojść do diety normokalorycznej i móc na niej być już całe życie. Bycie przez długi okres czasu na zbyt duży deficycie kalorycznym może powodować problemy w zdrowiu fizycznym oraz psychicznym.

Dieta na redukcji 2000 kcal – dla kogo? 

Na czym polega dieta na redukcję 2000 kcal? A może 2500 kcal dla kobiety lub dieta 3000 kcal dla mężczyzn? Żadna dieta odchudzająca nie polega na spożywaniu “nie więcej niż dwa tysiące kalorii dziennie, ale nie później niż 18:00” i modleniu się, że to zadziała, czyli nasz organizm dziennie potrzebuje minimalnie więcej, co pozwoli nam zachować zdrową psychikę oraz zniwelować dobijające uczucie głodu. W taki sposób niestety wygląda przechodzenie “na dietę” u większości ludzi. Odbywa się to pod wpływem impulsu, przeprowadzane jest “od kolejnego poniedziałku” i trwa niezaplanowane w chaosie polegając na odmawianiu sobie wszystkiego co pozornie wydaje nam się niezdrowe i tuczące. Dlaczego pozornie? Ponieważ bardzo często można zaobserwować jak ktoś kto jest na diecie i odmawia sobie słodyczy lub przestaje słodzić herbatę zajada się równocześnie słodkimi owocami z dużą zawartością fruktozy, czyli mówiąc wprost cukru prostego. A przecież mówili, że owoce są zdrowe! No bo są zdrowe, ale też posiadają kalorie i cukry, czyli węglowodany proste (makro). W zdrowej diecie odchudzającej trzeba mieć balans i świadomy plan działania. Tak samo jak podczas wyprawy na nieznane nam tereny zabieramy mapę, przewodnik lub ustawiamy gps. 

dieta na redukcje nice to fit you

Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne? 

Zapotrzebowanie kaloryczne jest inne dla każdego z nas. Zależy ono  w dużej mierze od masy ciała, wieku, wzrostu, płci, aktywności fizycznej i obranego przez nas celu dietetycznego. Istnieją smart wagi, które mają elektrody puszczające impuls elektryczny przez nasze ciało i sprawdzają zawartość tłuszczu, wagę kości, nasz współczynnik BMI, wagę mięśni w ciele oraz wiek metaboliczny. Takie wagi nie są bardzo dokładne, jednak pokazują ogólny wgląd na stan naszego ciała. Jeżeli nie posiadasz takiej wagi, a chcesz sprawdzić ile kalorii Twoje ciało musi spożywać dziennie to możesz skorzystać z naszego kalkulatora – prostego i intuicyjnego w użyciu. Kalkulator dietetyczny pozwoli ustalić Ci twoje cele żywieniowe na następny miesiąc.

Zdrowa dieta 2500 kcal? Redukcja z Nice To Fit You

Chciałbyś pozbyć się tkanki tłuszczowej i jednocześnie czerpać radość z pysznego i zdrowego jedzenia o restauracyjnym smaku? Chcesz żywić się zdrowo, ale brakuje Tobie pomysłów na posiłki lub samozaparcia w planowaniu, zakupach i gotowaniu? Oszczędzaj nawet 30 godzin w miesiącu, a do tego miej codzienny wybór aż 30 zdrowych i pysznych posiłków – na skinienie palca – w wygodnej aplikacji mobilnej Nice To Fit You! Odzyskane godziny przeznacz na zabawę z dziećmi, na swojego partnera lub relaks – dokładnie tak jak chcesz i lubisz!

Kalkulator kalorii

1500, 2000, 2500 czy więcej? Jaka ilość kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia? Uzupełnij pola i poznaj swoje potrzeby oraz swojego organizmu.

Jaki jest Twój cel
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Ile masz lat a ile ćwiczysz?
Twoja płeć?

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to: