• data 31.08.2020
  • 3 min czytania
  • Ocena 3.94

Jesz 3 posiłki dziennie? Skorzystaj z naszej oferty i ułóż menu według własnych preferencji

5 posiłków to konieczność, jeżeli chcesz schudnąć – na pewno nieraz spotykałeś się już z takimi hasłami. Jednak żyjąc w pędzie, trudno znaleźć czas na jedzenie co 3 godziny. Praca, podróże życie rodzinne, spotkania ze znajomymi, treningi… Jedzenie w biegu tylko dlatego, że nadszedł czas zaplanowanego posiłku, wcale nie sprzyja zdrowiu.

Health Jeden z 3 posiłków dziennie

Jedz mało i często! Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! 5 posiłków to konieczność, jeżeli chcesz schudnąć – na pewno nieraz spotykałeś się już z takimi hasłami. Jednak żyjąc w pędzie, trudno znaleźć czas na jedzenie co 3 godziny. Praca, podróże życie rodzinne, spotkania ze znajomymi, treningi… Jedzenie w biegu tylko dlatego, że nadszedł czas zaplanowanego posiłku, wcale nie sprzyja zdrowiu.

Odkąd pamiętasz, funkcjonowałeś w systemie 3 posiłków – solidne śniadanie, obiad i kolacja. To schemat, który znasz od dziecka. Media jednak wciąż bombardują Cię informacjami na temat konieczności spożywania 5 małych posiłków dziennie. Zaczynasz więc spędzać w kuchni całe godziny, przygotowując małe przekąski. W końcu dopadają Cię frustracja i poczucie, że Twoje życie kręci się wokół talerza. Czy przy 3 posiłkach dziennie zrzucenie kilku kilogramów rzeczywiście jest nieosiągalne?

Nie masz powodu, aby rezygnować z 3 posiłków dziennie!

Każdy z nas jest inny, więc to, że Twoja koleżanka schudła, jedząc 5 posiłków dziennie, nie oznacza, że Ty nie możesz osiągnąć podobnego wyniku, jedząc 3 posiłki. Wciąż masz wątpliwości, czy jedzenie 3 razy dziennie jest zdrowe?

Najlepsza dieta to taka, którą możesz utrzymać z łatwością – sposób żywienia powinien być dopasowany do Ciebie i Twojego dnia, a nie na odwrót. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki jest Twój cel. Zależy Ci na zdrowszym odżywianiu? Rozbudowie masy mięśniowej? A może chcesz zrzucić kilka kilogramów? Jeżeli nie jesteś pewien, jaką drogę wybrać, warto poznać swój wskaźnik BMI. Dzięki niemu dowiesz się, czy Twoja masa ciała jest w normie, czy może jednak powinieneś ją zredukować. Posiłkując się wynikiem, możesz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, tak aby wiedzieć, ile kalorii powinieneś przyjmować. Nie wiesz, jak to zrobić? Z pomocą przyjdzie Ci kalkulator diet!

Dieta 3 posiłki dziennie a odchudzanie

Mit, z którym musimy się rozprawić, to wpływ częstych posiłków na utratę masy ciała. To właśnie liczba kalorii spożytych w ciągu dnia ostatecznie decyduje o efektach diety, a nie liczba posiłków. Jeżeli więc jedząc często małe porcje, nie czujesz sytości i przez cały dzień myślisz o jedzeniu, to dieta z trzema posiłkami dziennie, nastawiona na większe posiłki porcje, zdecydowanie sprawdzi się w Twoim przypadku.

Ponieważ dieta redukcyjna oznacza spożycie mniejszej liczby kalorii, rozłożenie ich na 3 duże posiłki może skutkować lepszym efektem – będziesz dłużej odczuwał sytość, bez chęci podjadania niezdrowych przekąsek.

Pamiętaj o regularności spożywanych posiłków, aby uniknąć napadów wilczego głodu i rzucania się na niezdrowe jedzenie. Pomijanie śniadania i obiadu tylko po to, aby najeść się na noc, nie jest dobrym pomysłem – obciążanie układu trawiennego obfitą kolacją przełoży się na problemy z zasypianiem i regeneracją podczas snu.

Nie zapominaj również o jakości swojej diety: mniejsza liczba posiłków to nie pretekst do spożywania mocno przetworzonych produktów – wręcz przeciwnie! Ponieważ spożywasz mniej posiłków, powinny być one bogate w niezbędne mikroelementy i witaminy.

Swoje posiłki opieraj na:

  • świeżych warzywach bogatych w błonnik (zadbaj o różnorodność na talerzu – papryka, pomidory, sałata, buraczki, marchew – każdy kolor niesie bogactwo witamin),
  • kiszonkach, które będą wsparciem dla mikroflory Twoich jelit,
  • owocach,
  • pełnowartościowych źródłach białka (jajka, produkty mleczne, tłuste ryby, mięso, podroby, warzywa strączkowe),
  • zdrowych tłuszczach (oliwa z oliwek, olej rzepakowy lub lniany, orzechy, awokado),
  • źródłach węglowodanów złożonych (kasze, ryż, ziemniaki, bataty).

Dieta pudełkowa – 3 posiłki dziennie (efekty)

A co jeżeli nie masz czasu na gotowanie? Z NTFY to nie problem! Nasze diety przygotowujemy z myślą o Tobie i Twoich potrzebach. Tylko u nas możesz decydować, ile posiłków dziennie chcesz jeść – wybierz opcję odpowiednią dla swojego stylu życia i preferencji. Przecież to dieta ma być dostosowana dla Ciebie, a nie Ty do diety!

Dodatkowo, poza wyborem liczby posiłków, masz również dostęp do wyboru dań w ramach wykupionego pakietu. Zapomnij o sztywnym planie i posiłkach, które nie trafiają w Twój gust. U nas to Ty decydujesz, jak wygląda Twoje menu. Nie lubisz mięsa? Wybierz opcję Veggy. Szukasz nowych kulinarnych wrażeń? Dieta Foodie to coś dla Ciebie!

Dieta pudełkowa z 3 posiłkami dziennie?  To możliwe! Z NTFY nie musisz już chodzić na kompromisy. Ciesz się zdrowiem i piękną sylwetką, jedząc tak często, jak lubisz!

Kalkulator kalorii

1500, 2000, 2500 czy więcej? Jaka ilość kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia? Uzupełnij pola i poznaj swoje potrzeby oraz swojego organizmu.

Jaki jest Twój cel
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Ile masz lat a ile ćwiczysz?
Twoja płeć?

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to: