• data 28.09.2020
  • 3 min czytania
  • Ocena 5.00

Praca czy życie prywatne? Work life balance – co to jest i jak je uzyskać?

Jak odnaleźć równowagę między angażującą pracą, a życiem prywatnym i rodziną? Gdzie i jak znaleźć czas na przygotowywanie zdrowych posiłków? W końcu gdy przychodzi weekend nie masz ochoty stać w kuchni. Czy work life balance jest możliwy? Zobacz, jak mieć zgrabną sylwetkę, lepsze zdrowie i czas na pracę oraz rodzinę.

Lifestyle Work life balance - przedstawienie za pomocą równoważni

Twoja praca i życie rodzinne wymagają od Ciebie wiele zaangażowania, czasu i energii. Oprócz tego chciałbyś zmienić swoją dietę, ale nie masz na to czasu. A gdy przychodzi weekend, wolisz spotkać się ze znajomymi albo z rodziną, niż przygotowywać posiłki na kolejny tydzień. Jak w tym wszystkim odnaleźć równowagę? Czy work life balance jest możliwy? Jak pogodzić chęć posiadania zgrabnej sylwetki i lepszego zdrowia z życiem prywatnym i wymagającą pracą?

Godziny spędzone za biurkiem, lunch jedzony w biegu i brak aktywności fizycznej poważnie dają Ci się we znaki. Nabrałeś trochę ciałka, a to obniża Twoją pewność siebie. Czujesz spadki energii i chęć na drzemkę po każdym posiłku. Twoja kondycja praktycznie nie istnieje. Chciałbyś wygospodarować trochę czasu na siłownię, ale wiadomo: w pracy goni kolejny projekt, a w domu czekają na Ciebie sterty ubrań do prasowania. Zbyt intensywne tempo i brak chwili dla siebie mogą się poważnie odbić na Twoim zdrowiu. Zachowanie równowagi między życiem zawodowym a osobistym to w dzisiejszym świecie nie lada wyzwanie. Warto jednak o nią zadbać – przecież zdrowie mamy tylko jedno!

Work life balance – jak znaleźć złoty środek?

Jedzenie przetworzonych przekąsek, słodyczy i picie słodkich napojów powoduje, że masz problemy z koncentracją. Dlatego trudno jest Ci się skupić na pracy i zaczynasz zostawać po godzinach. Odpowiednia dieta do biura to więc coś, od czego powinieneś zacząć, jeśli chcesz wdrożyć zasadę work life balance. W ten sposób uchronisz się przed nadwagą i chorobami metabolicznymi. Dodasz sobie także energii do działania zarówno w pracy, jak i po powrocie do domu!

Nie musisz się od razu rzucać na głęboką wodę i wyznaczać sobie nierealistycznych celów. Każdy aspekt Twojego życia wymaga przecież wielu poświęceń. Dlatego dbanie o zdrowie powinno być przyjemnością, a nie kolejnym przykrym obowiązkiem.

Równowaga między życiem zawodowym a osobistym – to możliwe!

Jeśli brak Ci czasu na jedzenie z zegarkiem w ręku, wcale nie musisz pilnować 5 posiłków dziennie. Spróbuj jeść 3 większe posiłki. To pozwoli Ci nieco swobodniej zarządzać swoim czasem i poświęcić go więcej treningom lub rodzinie. Pamiętaj jednak, że jedząc rzadziej, nadal musisz dostarczać swojemu organizmowi odpowiedniej liczby kalorii. W przeciwnym razie narazisz się na niedobory witamin i minerałów oraz spadki energii. Jeżeli nie wiesz, jakie jest Twoje zapotrzebowanie, wykorzystaj nasz kalkulator diet. Dzięki niemu w kilka sekund dowiesz się, ile kalorii powinieneś zjadać. 

Porządna porcja śniadania, obiadu i kolacji zapewni Ci sytość na wiele godzin. Nie będziesz musiał wtedy poświęcać swojego czasu na stanie w kuchni tuż po powrocie z pracy. Zamiast tego będziesz mógł skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na wycieczkę rowerową. Kontakty z innymi ludźmi oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu są świetnym sposobem na redukcję stresu. Stanowią też niezbędny element zdrowego stylu życia. 

Postaw na aktywność fizyczną!

W ciągłym biegu między pracą i domem trudno Ci znaleźć czas na dodatkową aktywność czy trening na siłowni? Spróbuj rozegrać to inaczej! Pamiętaj, aby nie rezygnować z ruchu i dlatego zaparkuj auto w większej odległości od biura lub wysiądź przystanek wcześniej. Możesz się też przespacerować w przerwie na lunch. Taka spontaniczna aktywność fizyczna ma bardzo duże znaczenie, jeśli zależy Ci na utrzymaniu smukłej sylwetki oraz zdrowia – zwłaszcza jeżeli większość dnia spędzasz za biurkiem.

W wolne dni pozwól sobie na chwilę relaksu, ale nie przed telewizorem: zabierz dzieciaki na boisko albo wybierz się z przyjaciółką na spacer. W ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym – nie tylko zadbasz o zdrowie, ale też o relacje z osobami, które są dla Ciebie najważniejsze.

Zdrowy balans z dietą NTFY!

Wydaje Ci się, że hasło WLB to mrzonki i nie masz szans na pogodzenie życia zawodowego i prywatnego z chęcią zadbania o swoje zdrowie i sylwetkę? Nasze diety pomogą Ci w zorganizowaniu swojego życia na nowo!

Zapomnij o godzinach spędzonych w kuchni – doskonale zdajemy sobie sprawę, że wolałbyś spędzić ten czas z bliskimi lub w gronie przyjaciół. Ty więc skoncentruj się na swoim życiu, a nam pozwól zadbać o to, aby Twoja dieta była zgodna z Twoim zapotrzebowaniem kalorycznym i składała się ze świeżych, sezonowych produktów.

Nie obawiaj się nudy – przygotowaliśmy dla Ciebie 12 zupełnie różnych wariantów diet: Smart, Smart Wege, Daily, Classic, 100% Vegan, Veggy, Light LG&DF, ProActive, Keto, Foodie, Keto+ oraz Glow Up. W ramach wybranego pakietu dowolnie komponować wybierać, które posiłki znajdą się w Twoim menu.

Zdrowe posiłki i więcej wolnego czasu? Z dietą NTFY to możliwe!

Kalkulator kalorii

1500, 2000, 2500 czy więcej? Jaka ilość kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia? Uzupełnij pola i poznaj swoje potrzeby oraz swojego organizmu.

Jaki jest Twój cel
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Ile masz lat a ile ćwiczysz?
Twoja płeć?

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to: