• data 07.12.2020
  • 3 min czytania
  • Ocena 3.55

5 kroków do zmiany nawyków żywieniowych. U nas masz wybór i możesz jeść to, na co masz ochotę!

Aby zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę, powinieneś uważać na to, co jesz. Równie ważne jest to, jak często zaglądasz do lodówki oraz jak szybko jesz. Na co dzień trudno planować posiłki, robić zakupy, gotować, a potem pilnować stałych pór jedzenia. Na szczęście możesz wybrać dietę pudełkową.

Poradnik Kobieta jedząca w pośpiechu jako przykład złych nawyków żywieniowych

Dobrze wiesz, że aby zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę, powinieneś uważać na to, co jesz. Ale równie ważne jest to, jak często zaglądasz do lodówki oraz czy nie pochłaniasz jedzenia zbyt szybko. W codziennym zabieganym życiu trudno jest na bieżąco planować posiłki, robić zakupy, gotować, a potem jeszcze pilnować stałych pór jedzenia. Na szczęście z pomocą zabieganym przychodzi nasza dieta pudełkowa.

Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych wiąże się nie tylko z ograniczeniem niektórych produktów i wprowadzeniem do jadłospisu ich mniej kalorycznych odpowiedników. Podpowiadamy, jak dbać o zdrowie dzięki dobrym nawykom oraz diecie pudełkowej, która znacznie ułatwi trzymanie się ich na co dzień.

Zmiana nawyków żywieniowych – zacznij od głowy

Dobre nastawienie i motywacja to ważne kwestie na drodze do sukcesu związanego z przestrzeganiem zdrowej diety. Tymczasem codziennie czeka na Ciebie wiele czynników, które zaburzają Twoją równowagę i spokój.

  • Stres – wywołuje zwiększenie poziomu kortyzolu w organizmie, a ten z kolei wpływa na wzrost greliny (tzw. hormonu głodu). Co gorsza, negatywne emocje często skłaniają do sięgnięcia po niezdrowe słone przekąski lub słodycze.
  • Brak odpoczynku – zbyt mała ilość snu wpływa na poziom kortyzolu podobnie jak stres – dlatego gdy jesteś niewyspany, masz większy apetyt. Pamiętaj jednak, że przekąska w postaci słodkiego batonika czy tabliczki czekolady da Ci jedynie chwilowy zastrzyk energii, który potem przerodzi się w ospałość i spowoduje wyrzuty sumienia.

Aby zmienić nawyki żywieniowe, zadbaj o swój komfort psychiczny. W miarę możliwości ogranicz więc stres, a także zadbaj o odpowiednią ilość snu i czas dla siebie. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się zmotywować do diety i szybciej zobaczysz jej efekty.

Zdrowe nawyki żywieniowe – systematyczność kluczem do sukcesu

Nasi dietetycy nie mają żadnych wątpliwości – regularne posiłki to jeden z najważniejszych dobrych nawyków żywieniowych. W dietach NTFY domyślnie przywozimy Ci 5 dań na jeden dzień, ale jeśli to dla Ciebie za dużo, z łatwością zmniejszysz ich liczbę do 4 lub 3.

Pamiętaj, aby rozplanować swój dzień tak, aby posiłki zawsze zjadać o podobnych godzinach w regularnych odstępach czasu. Ważne też, abyś unikał jedzenia w biegu – o wiele korzystniej jest przerwać na chwilę pracę czy inne obowiązki. Wrócisz do nich najedzony i pełen zapału, więc szybko nadrobisz minuty przeznaczone na obiad czy podwieczorek.

Podjadanie – nawyk żywieniowy, którego musisz się pozbyć

Nic tak nie psuje efektów diety jak podjadanie między posiłkami. Pamiętaj, że regularne godziny jedzenia są bardzo ważne. Dlatego jeśli między podwieczorkiem a kolacją zjesz coś nadprogramowego, wpłynie to źle na Twój organizm – nawet jeśli nie były to słodycze czy inne niezdrowe produkty.

Unikaj także jedzenia rozłożonego w czasie, np. w trakcie oglądania filmu. Może się zdarzyć, że podczas seansu będziesz tak zaabsorbowany oglądaniem, że trudno będzie Ci określić stopień najedzenia i zjesz zdecydowanie więcej, niż naprawdę potrzebowałeś.

Jak przestać jeść słodycze lub chipsy w trakcie oglądania telewizji? Wybierz warzywa zamiast niezdrowych przekąsek i przygotuj sobie tylko taką ilość, jaką rzeczywiście chcesz zjeść – bez dokładek.

Stopniowa zmiana nawyków żywieniowych

Pamiętaj, że nagła zmiana nawyków żywieniowych bywa źródłem stresu. Jeśli więc chcesz działać na własną rękę i liczysz na szybkie efekty, możesz szybko się rozczarować i stracić motywację.

Nie narzucaj sobie rygorów, których nie będziesz w stanie przestrzegać. Nawet jeśli zależy Ci na spadku masy ciała, nie nastawiaj się na szybkie efekty. Znacznie lepiej będzie, jeśli zadbasz o prawidłowy bilans energetyczny. Schudniesz wolniej, ale za to z efektem, który zostanie z Tobą na długo.

Dobre nawyki żywieniowe dzięki diecie pudełkowej

Chciałbyś wprowadzić w życie powyższe rady, ale zwyczajnie brak Ci czasu na planowanie, zakupy i gotowanie? A może po prostu nie lubisz spędzać wielu godzin w sklepach spożywczych i w kuchni? To zrozumiałe, że po całym dniu pracy z pewnością wolałbyś przeznaczyć wolny czas na odpoczynek i spotkania z bliskimi.

Nasze diety pomogą Ci wprowadzić do swojego codziennego życia zdrowe nawyki żywieniowe – bez wyrzeczeń, stresu i straty cennego czasu. Wybierz kaloryczność, która odpowiada Twojemu celowi, i skup się wyłącznie na regularnym jedzeniu bez pośpiechu – nasi dietetycy i kucharze zadbają o całą resztę.

Nasz catering wyróżnia to, że nie musisz decydować się na z góry ustalony jadłospis. Posiłki wybierasz dowolnie spośród 2, 6, 9 lub 12 wariantów diet – Smart, Smart Wege, Daily, Classic, 100% Vegan, Veggy, Light LG&DF, ProActive, Keto, Foodie, Keto+ oraz Glow Up (w zależności od Twojego pakietu). Dzięki temu jesz tylko to, co lubisz. A przecież nic tak nie motywuje do diety jak to, że jest ona po prostu smaczna!

Wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych to nie tylko ograniczenie kaloryczności posiłków. Zadbaj przede wszystkim o regularność jedzenia oraz o swój komfort psychiczny – gotowaniem zajmiemy się my.

Kalkulator kalorii

1500, 2000, 2500 czy więcej? Jaka ilość kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia? Uzupełnij pola i poznaj swoje potrzeby oraz swojego organizmu.

Jaki jest Twój cel
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Ile masz lat a ile ćwiczysz?
Twoja płeć?

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to: