• data 21.01.2021
  • 3 min czytania
  • Ocena 4.23

Jak z diety zrobić styl życia?

Chcesz prowadzić zdrowy styl życia, ale nie wiesz jak? Zdradzamy zasady zdrowego stylu życia i podpowiadamy, jak stać się zdrowszym i bardziej aktywnym. Pamiętaj, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. W życiu najważniejszy jest balans, a żadne ekstrema nie są dobre. Zdobądź zdrowie, smukłą sylwetkę, dobre samopoczucie oraz odnajdź wewnętrzny spokój. To możliwe… i nie aż takie trudne.

Poradnik 10 przypraw na trawienie

Chcesz prowadzić zdrowy styl życia, ale nie wiesz jak? Zdradzamy zasady zdrowego stylu życia i podpowiadamy, jak stać się zdrowszym i bardziej aktywnym. Pamiętaj, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. W życiu najważniejszy jest balans, a żadne ekstrema nie są dobre. Zdobądź zdrowie, smukłą sylwetkę, dobre samopoczucie oraz odnajdź wewnętrzny spokój. To możliwe… i nie aż takie trudne. 

Zasady zdrowego stylu życia

Na zdrowy, harmonijny lifestyle składa się sporo czynników. Odpowiednia dieta, regularna aktywność fizyczna, dobry sen, unikanie stresujących myśli i sytuacji oraz odcięcie toksycznych relacji w życiu. Istnieje kilka podstawowych zasad. Jak prowadzić zdrowy styl życia? 

  • dbaj o odpowiednią ilość snu, ok 8 godzin dziennie.
  • regularnie ćwicz, spaceruj, rozciągaj się, biegaj, pływaj.
  • dbaj o swój relaks i regenerację, może sauna lub masaż?
  • wybieraj zdrową żywność, jesteś tym co jesz. 
  • urozmaicaj zdrowo swoje życie w każdym segmencie!
zaplanowane posilki na caly dzien to zdrowy tryb zycia ntfy

Zdrowy styl życia – definicja

Definicja tego pojęcia ciągle ewoluuje, a im dalej jako ludzkość wiemy o naszych organizmach tym bardziej ta zmiana się przyspiesza. Kiedyś jadano używając ołowianych sztućców i zastawy, kielichów co później okazało się trujące. Później była moda na papierosy – podoba historia. Kokainę też w latach 80 tych w USA zażywano na porządku dziennym w klubach i nikt się z tym nie krył. Uczymy się ciągle i ciągle się to zmienia. Poznajemy mózg oraz zasadę jego działania, umiemy czytać i rozpoznawać komputerowo myśli oraz emocje. Jesteśmy w stanie przekładać myśli na ruchy komputera, a nawet sterować egzoszkieletem, który osobom z niepełnosprawnością ruchową przywraca nową “normalność”. 

Wiadomym jest, że nie nie jest możliwym przestrzeganie wszystkich zasad – wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, a nie robotami i mamy swoje chwile słabości oraz pokusy. Nie wolno wpuszczać się też w stan zakłopotania oraz nadmiernego stresu z powodu swoich niedoskonałości. Dokładaj zmiany stopniowo, krok po kroku. Nie porównuj się do wyretuszowanych modelek czy modeli z Instagrama, to ślepy zaułek, który może skończyć się stratami w poczuciu własnej wartości. Porównuj się do siebie z wczoraj, sprzed miesiąca czy roku. To jedyna słuszna droga. 

Styl życia, a zdrowie

Twój styl życia ma ogromny, jeżeli nie całkowity wpływ na Twoje zdrowie. Istnieją dwa powiedzenia w których słuszność nie wątpimy. Są one bardzo podobne, ale warto je przytoczyć na potrzeby tego tekstu. “Jesteś tym co jesz” oraz “jesteś tym co robisz”. Zgadasz się z nimi? Daj znać w komentarzu! Te cytaty nie są oczywiście dosłowne, posiadają w sobie pewną przenośnię – która zrozumiana – bardzo często, osobom w potrzebie pomaga otrząsnąć się z letargu i ruszyć z miejsca w stronę nowego, zdrowszego jutra. Załóżmy hipotetycznie, że palisz papierosy, spożywasz głównie śmieciowe jedzenie typu fast food lub jakieś gotowa dania “na szybko” do mikrofalówki z marketu, a Twoją główną aktywnością fizyczną po pracy jest przerzucanie kanałów w telewizorze w towarzystwie piwa lub dwóch – co wieczór. 

Popatrz na to przez pryzmat tych dwóch powiedzeń. Co sobie wyobrażasz? Jaki rysunek powstałby na kartce papieru z Twojej wyobraźni? A teraz… drugi obrazek. Po przebudzeniu się dzień zaczynasz od 15 minutowego rozciągania lub prostej, 10 minutowej medytacji (ćwiczenie uważności i głębokich oddechów) przy asyście aplikacji na telefon lub darmowego przewodnika z YouTube. Swoje posiłki planujesz i przygotowujesz z wyprzedzeniem dbając o odpowiednią ilość warzyw, zdrowych tłuszczy, białek i węglowodanów. Papierosów nie palisz, pijesz dużo wody (zamiast słodkich gazowanych trunków), a w ciągu dnia starasz się zrobić ok. 10 000 kroków lub poświęcić 20 minut dziennie na aktywność fizyczną. Wieczorem – zamiast piwa i telewizora – wybierasz książkę, ćwicząc umysł i wyobraźnię. Jak te dwa rysunki różniłyby się od siebie? Czy jesteś tym co jesz i to co robisz? 

10 przypraw na trawienie

Prozdrowotny styl życia z Nice To Fit You! 

Nasza firma to nie tylko jedzenie. To przede wszystkim ludzie. Do spraw zdrowotnych podchodzimy holistycznie. Doskonale wiemy jak prowadzić zdrowy tryb życia. Od zawsze twierdzimy, że nasza dieta to coś więcej niż catering dietetyczny – to styl życia. Dlaczego? Ano dlatego, że prowadzimy wiele prozdrowotnych akcji, stawiamy na balans diety i duchowości. Naszych klientów staramy się edukować z zakresu medytacji, jogi, harmonii i współdziałania z naturą. Śledź nasze social media, facebook i instagram, aby być na bieżąco. Tworząc dietę pudełkową Nice To Fit You, grono naszych Dietetyczek bierze pod uwagę wiele aspektów m.in. wartość odżywczą, smak i wygląd które potem konsultowane są z Kucharzami i zamieniane w naszej kuchni na prawdziwe, apetyczne i zdrowe potrawy na Twoim talerzu. Smacznego!

Kalkulator kalorii

1500, 2000, 2500 czy więcej? Jaka ilość kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia? Uzupełnij pola i poznaj swoje potrzeby oraz swojego organizmu.

Jaki jest Twój cel
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Ile masz lat a ile ćwiczysz?
Twoja płeć?

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to: